Тема уроку. Елементи
прикладної математики
Мета уроку:
навчальна: формування знань, умінь та навичок учнів:наводити приклади математичних моделей реальних ситуацій, випадкових подій, подання статистичних даних у вигляді таблиць, діаграм, графіків; описувати поняття випадкової події, ймовірності випадкової події, частоти, середнього значення статистичних вимірювань; розв’язувати задачі, що передбачають: виконання відсоткових розрахунків, знаходження ймовірності випадкової події, подання статистичних даних різними способами;
розвивальна: розвивати навички мислення високого рівня; культуру мовлення; вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки; орієнтуватись у реальних життєвих ситуаціях; вміти використовувати міжпредметні зв’язки;
виховна: виховувати наполегливість, уважність, уміння працювати самостійно, у групі, формувати активну, компетентну, творчу особистість.
навчальна: формування знань, умінь та навичок учнів:наводити приклади математичних моделей реальних ситуацій, випадкових подій, подання статистичних даних у вигляді таблиць, діаграм, графіків; описувати поняття випадкової події, ймовірності випадкової події, частоти, середнього значення статистичних вимірювань; розв’язувати задачі, що передбачають: виконання відсоткових розрахунків, знаходження ймовірності випадкової події, подання статистичних даних різними способами;
розвивальна: розвивати навички мислення високого рівня; культуру мовлення; вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки; орієнтуватись у реальних життєвих ситуаціях; вміти використовувати міжпредметні зв’язки;
виховна: виховувати наполегливість, уважність, уміння працювати самостійно, у групі, формувати активну, компетентну, творчу особистість.
Тип уроку: узагальнення і
систематизації знань, умінь та навичок.
Наочність та
обладнання: комп’ютерний тестW, мультимедійна
презентація, роздатковий матеріал
Хід уроку
I. Організаційний
етап
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує
їх на роботу.
II. Перевірка
домашнього завдання
Зібрати зошити на перевірку.
III. Формулювання мети
і завдань уроку. Актуалізація опорних знань
План роботи:
1. Задачі на відсотки
План роботи:
1. Задачі на відсотки
2. Випадкова подія. Ймовірність випадкової події.
3. Статистичні дані.
Скласти схему та зробити аналіз: ЕТАПИ РОЗВЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДНОЇ ЗАДАЧІ
ІV. Формування вмінь та навичок
1.
Розв’язати задачу на застосування формул простих та складних відсотків:
Задача про кредит.
Клієнт взяв кредит на суму 5000грн під 20% терміном на 3 роки. Яку суму він має сплатити банку за даною домовленістю?
Клієнт взяв кредит на суму 5000грн під 20% терміном на 3 роки. Яку суму він має сплатити банку за даною домовленістю?
Задача про депозит.
Підприємець поклав до банку Х грн. Під Y% річних. Які відсоткові гроші матиме підприємець через: А: 1 рік, Б: 5 років?
Підприємець поклав до банку Х грн. Під Y% річних. Які відсоткові гроші матиме підприємець через: А: 1 рік, Б: 5 років?
Ділова
гра: один з учнів класу виступає у ролі керівника банку та знайомить
усіх присутніх (клієнтів) з відсотковими ставками, що діють на даний час та
пропонує здійснити депозитний вклад за вибором клієнта. Усі інші учні об’єднуються у пари (один з учнів:
консультант(Б), інший- клієнт) та виконують задачу за індивідуально обраними
значеннями.
Х грн
|
1000(20000)
|
|||||
Y%
|
16
|
18
|
19
|
|||
Аt грн
|
1160
|
42006,83
|
1180
|
45755,16
|
1190
|
47727,07
|
Учням дозволяється використовувати середовище Exel.
Перевіряють відповіді та результат записують у картку контролю знань.
Додаткове завдання(Б) Ціна деякого товару спочатку підвищилась на 30%, а
потім знизилась на 20%. Як і на скільки відсотків змінилась ціна внаслідок цих
двох переоцінок?
2. А. колективна
робота за завданнями на картках;
1). Які типи подій ви знаєте? (вірогідні, неможливі, випадкові)
1). Які типи подій ви знаєте? (вірогідні, неможливі, випадкові)
2). З’ясуйте, якого типу подія:
А) У листопаді випав сніг;
Б) У собаки виросли крила;
В) Після 31 серпня одразу наступає 1 вересня;
Г)Під час двох пострілів відбулося три влучення;
Д) при підкиданні монети випав герб.
Б. Виконання тестових завдань на ПК (тестW).
Б. Виконання тестових завдань на ПК (тестW).
3). У коробці лежить 12 кольорових олівців, з яких 2 сині. Яка ймовірність
того, що навмання взятий із коробки олівець буде не синім?
4). У класі 11 учнів, з них 2 Віталія та 2 Діани яка ймовірність того, що
навмання викликаний учень матиме інше ім’я.
3. Міні- проект: «Статистика про життя старшокласника»
Мета: навчитись збирати, обробляти, систематизувати дані, використовувати їх для практичних спостережень.
Мета: навчитись збирати, обробляти, систематизувати дані, використовувати їх для практичних спостережень.
Захист проектних робіт (учні демонструють творчі роботи).
Самостійна робота над розгадуванням кросворда (основні теоретичні терміни статистики)
1
|
|||||||||||||||
2
|
|||||||||||||||
3
|
|||||||||||||||
4
|
|||||||||||||||
5
|
|||||||||||||||
6
|
|||||||||||||||
7
|
|||||||||||||||
8
|
|||||||||||||||
9
|
|||||||||||||||
10
|
1. Процес збирання даних…
2. У ранжированому ряді значення кожної групи називають…
3. Сукупність усіх об’єктів, над якими проводиться спостереження називається…
4. Число, яке показує скільки разів повторюється значення варіанти…
5. Відібрана для спостереження сукупність об’єктів називається…
6. Спостереження, при якому обстежують ознаки всіх одиниць сукупності, називається…
7. Стовпчаста діаграма у статистиці називається…
8. Процес розміщення даних у порядку зростання…
9. Величина, що виражає міру відносної частоти…
10.
Значення вибірки, яке зустрічається найчастіше…
Перевірка завдання.
Перевірка завдання.
Додаткове
завдання:
Дано вибірку: 7, 5, 4, 6, 4, 3, 8, 5, 4. Знайдіть її центральні тенденції, побудуйте гістограму
Дано вибірку: 7, 5, 4, 6, 4, 3, 8, 5, 4. Знайдіть її центральні тенденції, побудуйте гістограму
V. Підсумки роботи учнів на уроці, оголошення оцінок.
VІ. Домашнє завдання. Повторити теоретичний матеріал з теми, завдання
для самоперевірки (за відповідними рівнями).
VІІ. Рефлексія.
А на завершення уроку побудуємо з вами спільно ще одну гістограму. Виберіть, який з етапів уроку Вам найбільше сподобався(зелений колір), не
сподобався (червоний). Прикріпіть на дошці свої картки так, щоб утворилась
гістограма «Рівень самооцінки».
Презентація до уроку.
Презентація до уроку.
Немає коментарів:
Дописати коментар